SUPARULE CHM 300

Opis przyrządu
Ultradźwiękowe, reflektometryczne mierniki serii CHM 300 produkcji SUPARULE służą do zdalnego bezdotykowego pomiaru wysokości zawieszenia przewodów oraz odległości między przewodem i zastępując bardzo nieporęczne i trudne w stosowaniu przymiary teleskopowe, oferując przy tym większe zakresy pomiarowe nawet do 23 m! Jego zalety mogą docenić wszyscy pracownicy zajmujący się utrzymaniem linii napowietrznych w energetyce, telekomunikacji, jak również innych przedsiębiorstwach użyteczności publicznej.

Jak to działa
Stożkowy przetwornik pomiarowy emituje krótkie impulsy ultradźwiękowe, które po odbiciu od przeszkody stałej trafiają z powrotem do niego. Mikrokontroler wylicza odległość do obiektu na podstawie czasu propagacji impulsu radarowego oraz temperatury otoczenia, którą miernik CHM mierzy za pomocą wbudowanej termopary. Wynik pomiarowy wyświetlany jest na ekranie LCD w metrach bądź stopach.

Obsługa
Miernik CHM 300 mierzy maksymalnie do trzech przewodów (zakres do 15 m).

Aby poprawnie wykonać pomiar, należy ustawić się bezpośrednio pod przewodem, starając się osiągnąć zbieżność pionową z mierzonym przewodem i załączyć przyrząd przyciskiem ON. Następnie nacisnąć przycisk MEASURE i przechylać łagodnie przyrząd na boki aby otrzymać stabilny wynik pomiaru.

Specyfikacja techniczna (przy temp. 20 oC)
Zakres (dla śr. min. 25mm) 3 -15m
Zakres (dla śr min.12mm) 3 -15m
Zakres (dla śr 5.5mm) 3 -12m
Zakres (dla śr 2.5mm) 3 -10m
Liczba mierzonych przewodów 3

Zastosowanie
Przyrząd znakomicie nadaje się dla:
- linii telekomunikacyjnych - rozdzielczych oraz przesyłowych linii energetycznych-trakcji kolejowej ? tramwajowej ? trolejbusowej - sieci telewizji kablowej -sieci komputerowych-agencji ochrony środowiska -przedsiębiorstw budowlanych -przedsiębiorstw geodezyjnych -zarządów dróg publicznych -przedsiębiorstw przewozowych. Miernik serii CHM 600 posiada dodatkowo przełącznik CAL, który pozwala na pomiar względu przegrody stałej np. ściany, sufitu itp. Za pomocą tej funkcji można okresowo sprawdzać/wzorcować przyrząd.

Cechy i zalety mierników CHM
Szybki pomiar - oszczędność czasu i pieniędzy
Bezpieczny pomiar - bezdotykowy pomiar
Niezwykle dokładny pomiar - 0,5 % wartości mierzonej
Łatwy w użyciu - ergonomiczna konstrukcja, tylko 3 przyciski, obsługa intuicyjna
Małe gabaryty - wielkość małego multimetru
Bezobsługowy - niezawodne podczas prac w terenie

Poducent: