Easyflex Com

Przenośny cyfrowy lokalizator impulsowy Easyflex Com służy do wyszukiwania uszkodzeń w liniach telekomunikacyjnych i sterowniczych.

Jego łatwa obsługa umożliwia nawet niedoświadczonemu użytkownikowi szybką i dokładną lokalizację uszkodzeń. Doświadczeni użytkownicy znajdą w nim zestaw różnorodnych dodatkowych funkcji.

Easyflex Com posiada podwójną izolację i jest wyposażony w bezpieczne zaciski pomiarowe w celu ochrony użytkownika.

Easyflex Com wykorzystuje technikę odbicia impulsu. Odpowiednie impulsy pomiarowe wysyłane są do mierzonego kabla. Impulsy te propagują się wzdłuż kabla z prędkością zależną od podłączonego obiektu pomiarowego. W każdym miejscu gdzie zmieniły się właściwości elektryczne kabla część impulsu pomiarowego odbija się i wraca do Easyflex Com, gdzie wyświetlana jest z opóźnieniem zależnym od jego czasu propagacji.

Największą korzyścią lokalizacji impulsowej jest nie tylko możliwość wykrycia uszkodzenia ale również określenia jego typu i lokalizacji.

Easyflex Com umożliwia równocześnie podłączenie dwóch mierzonych kabli do wejść pomiarowych L1 i L2 i jednocześnie wyświetlenie dwóch reflektogramów. Może to zostać zrealizowane przy użyciu reflektogramów aktualnie zmierzonych lub przebiegów zapisanych w pamięci.

Zalety:

* wysoka rozdzielczość rzędu 5 cm w zakresie pomiaru 50 m

* łatwa obsługa za pomocą menu prowadzącego

* przejrzyste wartościowanie echogramówdzięki odwzorowaniu w dwóch skalach (jednocześnie widoczne są powiększnie i obraz całości)

* podświetlony wyświetlacz LCD

* pomiar jednostkowy, ciągły i kształtowanie wartości uśrednionej

* pamięć wewnętrzna dla 16 echogramów

* interfejs do drukarki albo PC

* transmisja echogramów z PC do pamięci przyrządu

* wytrzymałość elektryczna wejść pomiarowych 250 V

Zakres dostawy:

* Easyflex Com z futerałem

* 2 zestawy przewodów pomiarowych

* ładowarka + zasilacz

Poducent: 
Kategoria: