Miernik MOM 4-1

MOM 4-1 służy do kontroli rezystancji izolacji i napięcia kabli, urządzeń, istalacji, etc. Idealnie nadaje się do prac instalacyjnych i montażowych. Zwiększa również bezpieczeństwo pracy.

Miernik MOM 4-1 jest sterowany za pomocą mikroprocesora, który rejestruje, przetwarza i następnie wskazuje wyniki pomiarów. Wszystkie elementy użyte do konstrukcji przyrządu zamontowane są w wstrząsoodpornej obudowie z tworzywa sztucznego.

Po ustawieniu przełącznika funkcji na jednej z pozycji MΩ przyrząd rozpoczyna pomiar napięcia między swoimi zaciskami i w sposób ciągły pokazuje je na wyświetlaczu. Jeśli nie ma zagrożenia ze strony napięcia, za pomocą oznaczonego przycisku można przeprowadzić pomiar rezystencji izolacji. Następnie po zwolnieniu przycisku przyrząd powraca do funkcji pomiaru napięcia.

Zalety:

Badania do 2 G Ω

Pomiar napięcia stałego i zmiennego do 600V

Automatyczne rozpoznanie możliwości wystąpienia niebezpiecznego napięcia na klemach

Blokada pomiaru izolacji jeśli U > 25 V

Ochrona sprzętu przed wzrostem napięcia zewnętrznego

Bezpieczeństwo obsługującego poprzez automatyczne rozładowanie badanego obiektu

Bezopśredni, względnie różny wskaźnik do zapisanych wartości pomiaru

Aktywacja programów alarmowych i akustyczna sygnalizacja przy ich przekroczeniu przy pomiarze izolacji i wydawania stałych sygnałów przy przekroczeniu wartości granicznych

Automatyczne wyłaczanie przyrządu i wskaźnika ładowania baterii

Duży, podświatlany, cyfrowy wyświetlacz LCD z quasi-analogowym wskaźnikiem umożliwiającym rozpoznanie trendu podczas pomiaru izolacji

Zakres dostawy:

MOM 4-1

Komplet kabli z klemami

Futerał

Instrukcja obsługi

Poducent: